Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu, który odpowiedzialny jest za dobre nawilżenie naszej skóry. W procesie starzenia się jego zawartość w tkankach maleje. Powstają zmarszczki, skóra staje się wiotka, sucha, a policzki i usta tracą swoją objętość.
W stosowanych przez naszego lekarza preparatach kwas hialuronowy otrzymywany jest w procesie biosyntezy, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych.
Usieciowany kwas hialuronowy
Do modelowania twarzy używa się innego rodzaju kwasu hialuronowego, niż podczas mezoterapii. Jest ustabilizowany (usieciowany), co oznacza, że specjalne wiązania chemiczne łączą jego cząsteczki we włókna. Dzięki temu ma bardziej trwałą strukturę.
Proces starzenia się skóry
Zmarszczki to nic innego jak fałdy skórne, które powstają z biegiem lat na skutek utraty elastyczności i sprężystości tkanek. Początkowy proces starzenia się skóry objawia się drobnymi, płytkimi liniami zmarszczek zazwyczaj w okolicach oczu, później zaś dochodzi do pogłębienia się tych zmian i powstania mniejszych i większych bruzd na twarzy, szyi i dekolcie.
Stosowanie kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który naturalnie występuje w skórze. Jego głównym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawilżenie skóry. Zapewnia to odpowiednie napięcie i elastyczność skóry. Niestety po 25 roku życia jego ilość się zmniejsza. W miejscu, gdzie zaczyna go brakować, pojawiają się zmarszczki, a skóra traci odpowiednie napięcie. W utrzymaniu równowagi i poprawie wyglądu pomagają syntetyczne formy kwasu hialuronowego. Podane bezpośrednio pod skórę, w zależności od stopnia zagęszczenia preparatu, mogą
– uzupełnić niedobory kwasu,
przywrócić nam zdrowy, młody wygląd
skorygować mankamenty urody.
Zastosowanie kwasu hialuronowego
Bardzo naturalnym, a tym samym bezpiecznym sposobem zmniejszenia widoczności zmarszczek jest aplikacja podskórna kwasu hialuronowego usieciowanego za pomocą cienkiej igiełki. Kwas hialuronowy (jeden z rodzajów polisacharydów) występuje naturalnie w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i odpowiada za wiązanie wody w skórze. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego ma zdolność wiązania aż 250 cząsteczek wody! Dzięki temu skóra zachowuje jędrność i zdrowy, młody wygląd. W procesie starzenia następuje utrata tej naturalnej substancji w skórze, a organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować takiej ilości kwasu, na jaką jest zapotrzebowanie. Należy dostarczyć go wówczas z zewnątrz.
Zastosowanie wypełnienia kwasem hialuronowym usieciowanym:
– wypełnienie płytkich zmarszczek
– wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
– powiększenie i ujędrnienie ust
– modelowanie konturów ust
– modelowanie kształtu twarzy
– uwydatnienie policzków
Przebieg zabiegu:
Kwas hialuronowy w postaci elastycznego żelu, wprowadzany jest do skóry bardzo cienką igłą. Po wstrzyknięciu preparatu w linię zmarszczki wiąże on wodę i powiększa objętość danej okolicy, dając efekt naturalnego wypełnienia i wygładzenia zmarszczek.
Zabieg jest krótki, a rezultat można zobaczyć natychmiast w lusterku.
Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.
Efekt i trwałość efektu:
Efekt w postaci wypełnienia i wygładzenia zmarszczek jest natychmiastowy i wygląda bardzo naturalnie. Przez kolejne 4 tygodnie efekt wzrasta poprzez wiązanie przez cząsteczki kwasu wody wewnątrz skóry. Kwas hialuronowy usieciowany Aliaxin utrzymuje się w skórze ok. 12-18 miesięcy. Okres ten jest uzależniony od stanu skóry i indywidualny dla każdego pacjenta . Preparat stopniowo się wchłania nie pozostawiając żadnych śladów.
ALIAXIN HYDRO LIFT ACTION – Laboratorium Farmaceutycznego IBSA Najnowsza gama wypełniaczy dla uzyskania harmonijnych i utrzymanych w równowadze zabiegów estetycznych. Biorewolumetria , wolumetria twarzy z wyraźnym młodzieńczym konturem, uszlachetnienie symetrii twarzy, tonizacja skóry, elastyczność i hydratyzacja: to estetyczne i lecznicze efekty zagwarantowane przez ALIAXIN.
ALIAXIN to także efekt naturalnego liftingu, łączy w sobie funkcję biologicznej stymulacji do precyzyjnej naprawy struktury kolagenu w skórze właściwej, TRZY ROŻNE OPATENTOWANE FORMUŁY SR , GP, FL.
Zalecenia po zabiegu:
– ograniczenie ekspozycji skóry na słońce i wysokich temperatur (sauna, solarium itp.) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
– nawodnienie organizmu.
Skutki uboczne:
Zaraz po zabiegu skóra może być minimalnie zaczerwieniona i obrzęknięta w miejscach wstrzyknięcia, co ustępuje po kilku godzinach. Może też się pojawić niewielka wybroczyna lub drobne zgrubienie w miejscu podania preparatu.
Przeciwwskazania:
– stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
– choroby autoimmunologiczne
– niewyrównana cukrzyca
– tendencje do powstawania bliznowców
– aktywne zakażenia okolicy zabiegu
– choroba nowotworowa
– ciąża, okres karmienia piersią
– nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy.
– młodzież poniżej 18 roku życia.
– przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze
– nie należy zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych na 3 dni przed zabiegiem